II.korcsoportos fiúk foci diákolimpia 1.fordulóján vettek részt péntek délelőtt Gödöllőn.
Az első két mérkőzésen frissen mozogtak, agilisak voltak, és szép gólokat szerezve magabiztosan nyertek!
Az 5.c és az 5.a osztályokból jelentkező tanulók és szüleik közösen látogattak el a Magyar Zene Házába. A program során izgalmas, interaktív kiállításon vettek részt, amelyen betekintést nyertek a zene világába. A közös élmény nemcsak tartalmas, hanem közösségépítő alkalom is volt.
Nem könnyű nindzsává, madárrá, cápává, indiánná, focistává vagy varázslóvá válni, de mint szinte mindenben, ebben is segítenek a könyvek.
Ildi néni honismeret óráin az ötödikesek busóálarcokat csináltak, amik megtekinthetőek a földszinti aulában.
A tábor 2026. augusztus 12-18. között kerül megrendezésre. Az előleg 15.000 forint, amit február 12-ig kell befizetni Ildikó néninek vagy Bartus Kata néninek.
Nóra néni szervezésében az osztály rengeteg Berg Judit Rumini c. könyvéhez kötődő programon vett részt.
Január 11-én Az aranyecset című interaktív színházi előadáson vett részt a 2.b osztály. A gyerekek nem csak az izgalmas és fordulatos előadást élvezhették, hanem maguk is a színpadra léphettek, segíthettek a szereplőknek az útjuk során.
Holnap, pénteken a Krétában elérhető lesz a félévi értesítő. A gyerekek megkapják kinyomtatva is az osztályzataikat.
"Török hódoltság Magyarországon"- történelmi verseny első fordulójában az egyes csapatok a saját iskolájukban egy tesztet töltöttek. Az eredmények a táblázatban olvashatók.
Beszélgettünk a madáretetés fontosságáról,most, hogy hó borítja a földet. Ezután az iskolaudvaron elhelyezett négy madáretetőt megtöltöttük magokkal, majd az ablakpárkányon és a virágládában is elhelyeztünk magokat. Kíváncsian várjuk,rátalálnak-e a madárkák?
Legutóbb a 7. évfolyammal a tónusozási technikákat - árnyékolást tanultuk. Elméletben, majd gyakorlatban is elkezdtük elsajátítani a látvány utáni ábrázolást. A síkbeli rajzokat úgy tettük élővé, s keltettük a térbeliség illúzióját, hogy a satírozási módszert alkalmaztuk.
Tegnap a 6.a és a 6.c osztály Anikó néni szervezésében a Bábszínházban járt, ahol megtekintették a A sárkányfutó átka c. színdarabot.
2026. február 6-án, pénteken 19 órától ismét megrendezzük a tanárok-szülők jótékonysági bálját, amelyre kapható belépőjegy (6 500,- Ft), a vacsorajegyes belépő (10 000,- Ft) és a támogatóijegy (felajánlott összegű). Idén is lesz NÉZŐI JEGY, 1 500 Ft/fő, ezzel csak a táncot lehet megnézni.
A helyszín ismét a művelődési ház. Kapunyitás: 18.45. Mivel a művelődési ház befogadóképessége véges, a beérkezés sorrendjében adjuk ki a jegyeket. A bált iskolánk 8.-os tanulóinak reneszánsz tánca nyitja. Lesz élőzene, fotófal és tombola.
A részletekért, klikkeljen a plakátra vagy a "Tovább" linkre.
A Néprajzi Múzeumban a Schwerer Stoff - Súlyos anyag című kiállítást tekintettük meg német nemzetiségi tanulókkal. A tárlat a hazai német nemzetiség kulturáját mutatja be személyes történeteken keresztül. Csodálatos kiállítás, megható sorsok.
Réka néni
A 6.c és 6.d osztály a 16. század török-magyar várháborúiról tanult. A korszak híres várostromait egy-egy diákcsoport dolgozta fel projektmunka keretében, egy-egy tablót készítettek, ill. kiselőadást tartottak az ostromról.


