Május 28., csütörtök rendes tanítási nap, az órák meg lesznek tartva. Ezen a napon osztályfényképezés lesz. Az áramszünet miatt hideg ebédet (rántotthúsos zsemle + műzliszelet + dobozos gyümölcslé) hoz az étkeztető cég.
A Versenyképes Járások Program keretében a Közlekedési Kultúra Napjához kapcsolódóan május 19-én közlekedésbiztonsági nap került megrendezésre az iskolánkban a hetedik évfolyam számára.
Albertirsán rendezték meg a Megyei Többpróba Atlétika Diákolimpia döntőjét, ahol iskolánk III. korcsoportos fiú csapata magabiztosan az első helyen végzett. Külön gratulálunk Szemler Zentének, aki egyéniben is aranyérmet szerzett.
Iskolánk diákjai büszkén vettek részt az Országos Mountain Bike Diákolimpia döntőjén, Csömörön, ahol kiváló eredményeket értek el. A versenyen résztvevők nagy lelkesedéssel és kitartással képviselték iskolánkat. Kiemelkedő teljesítményt nyújtottak mind a fiú, mind a lány kategóriában.
Belicza Maja 8. c osztályos tanuló továbbjutott a szlovák népdaléneklő és prózamondó verseny püspökhatvani regionális fordulójából az országos döntőbe szólóének és próza kategóriában is.
Kovács Liza Lori és Benedek-Magyari Bernadett 3.c osztályos tanulók nagyon jól szerepeltek két táncversenyen is.
A II. korcsoportos megyei atlétika többpróba bajnokságon Tóth Csongor 5.c osztályos tanuló képviselte az iskolánkat. Csongor nagyon szépen versenyzett és 4. helyezést ért el, 1 ponttal maradt le a dobogóról.
Gratulálunk!
A Dunakeszi Bárdos Lajos Általános Iskola által megrendezett angol nyelvi komplex versenyen iskolánk diákjai kiemelkedően szerepeltek. Gelencsér Kata 8.c osztályos tanuló az első helyet szerezte meg, míg Balogh Zoé Veronika 6.a osztályos tanuló az 5. helyezést érte el.
A Fenntarthatósági Témahét keretein belül több programunk volt a második évfolyamon. Plakátokat készítettünk, ellátogattunk az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárba, ahol a gyerekek a könyvkészítés fortélyaival ismerkedtek meg, illetve egyéb környezetbarát, fenntartható ötletekkel.
A csömöri önkormányzat május 22-én, pénteken ismét autómentes napot szervez iskolánk diákjai számára.
Iskolánk alsó tagozatos diákjai különleges sportos élményben vehettek részt: a Szedervölgyi Teniszklub edzői bemutató teniszórákat tartottak az összes alsós osztálynak.
Ma az egyik kedves szülő két nagy tele szatyorral érkezett az iskolába. Két teljes sorozatot, 40 darab tökéletes állapotban lévő történelmi ismeretterjesztő könyvet adományozott a könyvtárnak.
Köszönjük!
Az 5.c osztály kalandozásai során felfedezte a Vajdahunyadvár játékos kiállításának rejtélyeit, és szakszerű vezetéssel megtekintette Szörényi Szabolcs különleges vasúti terepasztalát az Eiffel Műhelyházban.
Marosz Diána


